[rev_slider alias=”content-tabs” /]
اطلاعیه ها و اخبار
 • افزایش تابستانی حدود ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن و زمین

  به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن بر اساس داده های مرکز آمار ایران، تابستان امسال قیمت مسکن در کشور ۹۵ درصد و قیمت زمین مسکونی نیز ۱۰۲ درصد نسبت به تابستان ۹۸ افزایش یافته است. [...]

 • مقاله ای تحقیقی درباره ساخت و ساز در منطقه ۲۲ تهران تحلیلی نو از منطقه ای مدرن

  تحلیلی نو از منطقه ای مدرن (منطقه ۲۲ تهران) بزرگمهر کیانی کارشناس و تحلیلگر سرمایه گذاری ملکی در مقاله ای تحلیلی نوشته است؛ از مزایای منطقه ۲۲ با نگاه سرمایه گذاری ملکی می توان به ارزش افزوده ای اشاره نموده که شامل پروژه های در حال ساخت می شود. این ارزش افزوده جدای از سودی است که با نوسانات بازار مسکن شامل پروژه ها می شود. نهایتا باید گفت منطقه ۲۲ تهران شهری نوین ساخت در غرب تهران بزرگ است که تمامی ابعاد آن با الگوی شهرسازی جدید مطابقت دارد.

 • ممنوعیت واگذاری امتیاز مسکن ملی

  مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر عنوان حقوقی، غیر معتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد. خلیل محبت [...]

 • تمدید مهلت واریز پول در طرح اقدام ملی مسکن تا ۳۰ دی

  ابراهیم صادقی فر معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، از تمدید مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مسکن برای متقاضیان دارای شرایط از جمله کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران [...]

 • دولت پالس های اشتباه به بازار مسکن ارسال می کند

  ضرورت ساماندهی زمین های دولتی و ریل گذاری برای تولید به جای مداخله

  دولت پالس های اشتباه به بازار مسکن ارسال می کند پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان از ارائه آمار اشتباه بخش مسکن از سوی نهادهای دولتی انتقاد کرد و گفت: وزارت راه به دلیل عدم توانمندی در حوزه برنامه ریزی برای تولید مسکن به کارهای رسانه ای و دادن اطلاعات غلط به مردم متوسل می شود از جمله اینکه گفتند "مردم مسکن نخرید ارزان می شود" که دیدیم گران تر شد.

 • قانون مالیات بر خانه های خالی

  ابلاغ قانون مالیات بر خانه های خالی

  بر اساس این قانون در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر در صورتی که یک واحد مسکونی بیش از ۱۲۰ روز از سال ، بدون سکنه یا کاربر باشد به عنوان خانه خالی محسوب می‌شود. مالک خانه خالی در سال اول، هر ماه معادل ۶ برابر ، سال دوم، ۱۲ برابر ، و سال سوم به بعد ۱۸ برابر مالیات بر اجاره ، مشمول این مالیات خواهد شد. واحدهای نوسازی هم یک سال پس از صدور پایان کار مشمول مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند.

 • تسهیلات مسکن برای تهرانی ها

  متاهل‌های تهرانی برای دریافت اوراق مسکن باید ۲۰ میلیون تومان و مجرد‌های تهرانی نیز باید ۱۰ میلیون تومان پرداخت کنند.

 • افزایش ١٠٠٠ برابری قیمت زمین

  افزایش ١٠ برابری قیمت زمین

  براساس گزارش مرکز آمار ایران متوسط قیمت هرمترمربع زمین (یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی) معامله شده در بنگاه‌های ملکی شهرهای سراسر کشور در تابستان سال ۱۳۹۲ (شروع دولت اول روحانی) حدود ۶۷۸ هزار تومان بوده که طی دوره ۷ساله با رشد ۹۸۲ درصدی در تابستان سال جاری به متری ۷ میلیون و ۳۳۴ هزار تومان رسیده است.

 • متقاضیان مسکن ملی

  فرصت متقاضیان مسکن ملی برای تکمیل و پرداخت آورده نقدی تا ساعت ۲۴ جمعه ۵ دی تمدید شد

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فرصت متقاضیان مسکن ملی برای تکمیل و پرداخت آورده نقدی تا ساعت ۲۴ جمعه ۵ دی تمدید شد.

 • ساخت ۵هزار واحد مسکونی در شریف آباد

  ساخت ۵هزار واحد مسکونی در شریف آباد / حل مشکل مسکن کارگران شهرک های صنعتی کلید خورد

  در مراسم بازدید مدیران ارشد اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران از اراضی پروژه شهرک مسکونی شریف‌آباد بر این موضوع تأکید شد که ظرفیت‌های اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران برای ایجاد تغییر در جغرافیای فرهنگی و سیاسی منطقه مؤثر خواهد بود.

 • کاربردهای شبکه عاملیت های کشوری برای ساماندهی بازار مسکن

  کاربردهای شبکه عاملیت های کشوری برای ساماندهی بازار مسکن

  کاربردهای شبکه عاملیت های کشوری برای ساماندهی بازار مسکن در بسیاری از کشورها خرید و فروش مسکن در همه نقاط به وسیله سیستم های الکترونیکی یکپارچه ای اداره می شوند.در کشور ما به دلایل مهم آماده نبودن زیرساخت های لازم چنین امکانی وجود نداشته . اخیرا راه اندازی شبکه ای به نام شبکه عاملیت های کشوری بر مبنای فضای آی تی، خبر از یکپارچه سازی این فعالیت های پراکنده در سطح کشور می دهد. مشروح گفتگوی نشریه وزارت صمت را با مسعود دانش از دست اندرکاران راه اندازی شبکه عاملیت های کشوری در اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران در سایت همین اتحادیه بخوانید .

 • رشد ١٣٠٠ درصدی قیمت مسکن در پایتخت طی ١٠ سال

  رشد ١٣٠٠ درصدی قیمت مسکن در پایتخت طی ١٠ سال

  آمار وزارت راه و شهرسازی از متوسط قیمت مسکن ، حکایت از رشد ١٣٠٠ درصدی قیمت مسکن در تهران در بازه زمانی ده ساله دارد

 • رشد بیش از حد میانگین قیمت مسکن در منطقه 22

  رشد بیش از حد میانگین قیمت مسکن در منطقه ۲۲

  به گزارش همشهری منطقه ۲۲ تهران در فهرست مناطقی است که پیشتاز افزایش قیمت مسکن است و میانگین رشد قیمت مسکن در آن بیش از میانگین شهر تهران است.همین موضوع جاذبه سرمایه گذاری ملکی در این منطقه را افزایش داده است.

 • تهاتر روشی قدیمی در معاملات

  تهاتر روشی قدیمی در معاملات

  تهاتر روشی قدیمی در معاملات مهندس حسن قاسمی مدیر عامل تعاونی مسکن عمران گستر همت گفت تشکیل بازار تهاتری نوین از طریق ایجاد ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان در یک بازار شبکه ای و مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات باعث کاهش هزینه مبادله می شود و به این طریق از ورود دلالان به این بازار که سود اصلی را در بازار مسکن و مصالح می برند، جلوگیری می شود.

 • کمای مسکن با نوسانات نرخ ارز

  نوسانات نرخ ارز مسکن را به کما برد. آدرس غلط به خریداران یعنی تعمیق رکود بازار مسکن

  کاهش مقطعی نرخ ارز تاثیر قابل اعتنایی بر قیمت مسکن ندارد. دکتر خشایار باقرپور مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران تاکید کرد ، آنچه در موضوع اثرات کاهش یا افزایش نرخ ارز در بازار مسکن کاملاً مشهود و ثابت‌شده، این است که کاهش نرخ ارز، همواره کوتاه‌ مدت، مقطعی و به دلیل بروز برخی هیجانات بوده و به ‌صورت کوتاه‌ مدت مجدداً به سطح قبل و چه ‌بسا بالاتر از آن رسیده است. این نوسانات به دلیل سنگینی بازار مسکن، هرگز قدرت تأثیر منفی بر قیمت بازار را نداشته و نمی‌توان امیدوار بود که قیمت رهن و اجاره و خرید ملک با ۳ یا ۴ هزار تومان کاهش ارز پایین بیاید. نهایتاً شاید بتوان امیدوار بود که نوسانات قیمت ارز، فقط بر آن بخش از اعداد و ارقامی که امروزه به عنوان حباب قیمت، در تمام بازارهای سرمایه ای مطرح می شود تاثیر بگذارد.

خبرهای تصویری
 • رنگ سبز تولید قبای برازنده مسکن

  دکتر باقرپور مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : تولید و عرضه تنها راه درمان بیماری مسکن و ساختمان سازی در کشور است. وی افزود: سند تعاون از سال ۹۲ اجرا نشده است . طبق این قانون تصریح شده ۵۰ درصد تولید مسکن باید در بخش تعاون انجام می شد که باید مسئولین دولتی در این خصوص پاسخگو باشند. اگر عملکرد ده سال اخیر را طی ده سال آینده، هرسال ده برابر کنیم تازه به نقطه سربه سری در تولید مسکن می رسیم.

 • با شما در شهر

  به زودی در شهر با شما خواهیم بود. دکتر خشایار باقرپور از دلائل گرانی قیمت مسکن و مصالح ساختمانی می گوید.

 • راه خانه دار شدن نیازمندان از بورس نمی گذرد

  راه خانه دار شدن نیازمندان از بورس نمی گذرد. مقداد همتی از کارشناسان حوزه مسکن در گفتگو با این اتحادیه گفت؛ انتشار اوراق سلف مسکن در بورس منجر به رونق در بازار سرمایه می شود . اما رونق مسکن در ایران به دلیل نگاه سرمایه ای به مسکن لزوما منجر به تامین مسکن برای نیازمندان نمی شود.

 • کم اعتباری دولت برای ساخت مسکن محرومان در بودجه ۱۴۰۰

  دکتر فاطمی عقدا ، کارشناس مسکن و رییس سابق مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی : هدف گذاری دولت برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن برای محرومان با مشکل هزینه ساخت روبرو است. به گزارش اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران ، دکترفاطمی عقدا ، کارشناس مسکن در گفتگو با خبرنگار این اتحادیه درباره کفایت اعتبار در نظر گرفته شده برای تولید مسکن در لایحه بودجه سال آینده گفت ؛ حداقل هزینه ساخت هر متر مربع در کشور بیش از ۳ میلیون تومان است و اگر مسکن اجتماعی یا مسکن محرومان را با حداقل امکانات هم در نظر بگیریم ، برای ساخت هر متر مربع ،حدود ۳ تا ۴ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم . به این ترتیب برای ساخت ۵۰ هزار واحد با در نظر داشتن زیربنای متوسط ۵۰ متر مربع برای هر واحد ، یعنی حدود ۲ میلیون وپانصد هزار متر مربع ساخت، باید اعتباری در حدود ۷۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شود . با محاسبات ساده و اولیه، با این میزان اعتبار در نظر گرفته شده ، هدف گذاری دولت برای ساخت مسکن محرومان با مشکل مواجه خواهد بود. . رییس سابق مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود؛ البته دستگاههایی مانند بنیاد مسکن ، حساب ۱۰۰ امام ، کمیته امداد ، سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان هم می توانند از محل درامدهای خود به دهک های تحت پوشش تسهیلات دهند و یا حتی در ساخت مسکن مشارکت و کمک کنند.

 • افزایش امیدها به کاهش قیمت تمام شده مسکن در تعاونی ها

  افزایش امیدها به کاهش قیمت تمام شده مسکن در تعاونی ها رییس بخش مسکن اتاق تعاون می گوید : با عضویت اتاق تعاون در ستاد تنظیم بازار، بخش مسکن می تواند تقویت شود. گوهری افزود با استفاده از این ظرفیت جدید و رابطه قوی تر با وزارت صمت ، در کنار تفاهم نامه ها با وزارت راه و شهرسازی در حوزه ساخت مسکن کارگری ،امیدواریم اتاق تعاون بتواند بسیاری ازمشکلات تولید مسکن ارزان را رفع نماید. وی تاکید کرد برای کاهش قیمت تمام شده مسکن، پیگیر عرضه مصالح باکیفیت و قیمت مناسب به انبوه سازان و تعاونی ها هستیم .

 • خبرهای هفتگی مسکن
 • بی تاثیر بودن بورس املاک بر کاهش قیمتهای مسکن

  بی تاثیر بودن بورس املاک بر کاهش قیمتهای مسکن

  بی تاثیر بودن بورس املاک بر کاهش قیمتهای مسکن مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران در یک برنامه رادیویی با اشاره به بی تاثیر بودن بورس املاک بر کاهش قیمتهای مسکن گفت ، ارایه طرحهای غیرکارشناسی مثل بورس املاک که عملا باعث افزایش تورم در بازار مسکن می شود ، تنها ، املاک بدون مشتری دستگاههای دولتی را نقد خواهد کرد.باقرپور این دست تصمیمات و اقدامات را از عوامل نابسامانی بازار مسکن دانست.

 • خبرهای هفتگی مسکن
 • قانون مالیات بر خانه های خالی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد

  قانون مالیات بر خانه های خالی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد

  قانون مالیات بر خانه های خالی تاثیری بر قیمت مسکن ندارد مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران می گوید : از اهرم مالیات نمی توان برای کنترل قیمت مسکن استفاده کرد. اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی تاثیری بر کاهش قیمت مسکن نخواهد داشت مگر اینکه تولید مسکن به گونه ای دوباره به تحرک بیافتد که سازندگان مشمول پرداخت مالیات های ناشی از ساخت و ساز باشند. وی افزود، قانون مالیات بر خانه های خالی نقض حقوق مالکانه است و خلاهای اجرایی دارد.

 • بازی با ملک

  بی مهری به مسکن عمومی

  فرهاد بیضایی مدیر اسبق گروه سیاست گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت عدم توازن قیمت زمین را ناشی از دخالت دولتها و ایجاد مفهوم بازاری دانست که ایجاد شده است . وی معتقد است که همین روند موجب ناعدالتی اجتماعی و ایجاد تبعیض شده . هر چقدر بتوانیم زمین بیشتری عرضه کنیم تا قیمت زمین کنترل شود ؛ طیف بیشتری از مردم می توانند در شرایط بازار، کالای خود را تهیه کنند وخود را با شرایط اقتصادی کشورتطبیق دهند. وی افزود ؛ غیر از طرح مسکن مهر سیاست دیگری در حوزه اجرای مسکن عمومی نداریم ؛ در حالی است که در دنیا در حوزه ارایه مسکن عمومی سیاستها و اقدامات قابل قبولی صورت گرفته است.

 • بانک ها دچار تنگنای مالی هستند

  بانک ها دچار تنگنای مالی هستند

  دکتر طهماسب مظاهری رییس کل اسبق بانک مرکزی می گوید دلیل عدم حمایت بانکها در ارایه تسهیلات به بخشهای مختلف اقتصادی بویژه مسکن ، این است که بانکها دچار تنگنای مالی شده اند و این آفتی است که ناشی از سیاستهای غلط دولت در استفاده نابجا و زیادی از منابع مالی بانکها است.

 • خبرهای هفتگی مسکن
 • سندروم سالهای پایانی ریاست جمهوری

  دستکاری و پنهان سازی آماری بلای جان صنعت ساختمان

  دستکاری و پنهان سازی آماری، بلای جان صنعت ساختمان دکتر خشایار باقرپور مدیر عامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران دریک برنامه رادیویی تصریح کرد : دولتها برای حفظ جایگاه خود، از انتشار آمار خودداری و یا آمار را دستکاری می کنند که این کار آثار منفی دارد وی افزود؛ صنعت ساختمان و بخش خصوصی فعال در این حوزه که بار اصلی سرمایه گذاری را به دوش می کشد ، با آمار واقعی و شفاف امکان برنامه ریزی و سرمایه گذاری دارند . در غیر اینصورت روز به روز ضعیف تر می شوند . نتیجه نبود شفافیت ؛ انباشتگی تقاضا وافزایش تورم در بخش مسکن خواهد بود. وی خاطرنشان کرد : در سالهای پس از جنگ به نوعی دچار سندروم سالهای پایانی ریاست جمهوری داریم که در پایان دولت متوجه می شویم که مدل گزارش های اقتصادی قبلی غلط بوده و باید درست شود.

معرفی شبکه عاملیتهای کشوری
عاملیتهای کشوری

معرفی و ثبت نام در شبکه عاملیتها

معرفی عاملین سراسر کشور

ادامه مطلب
خدمات اتحادیه

معرفی خدمات اتحادیه

توضیح کامل خدمات ما

ادامه مطلب
قوانین تامین پروژه

قوانین تامین پروژه

قابل توجه تمام انبوه سازان

ادامه مطلب
معرفی اتحادیه

معرفی اتحادیه

شرح ساختار اتحادیه

ادامه مطلب
اخذ عاملیت

قوانین و دستورالعمل اخذ عاملیت

ویژه درخواست کنندگان عاملیت در شبکه

ادامه مطلب
همکاری با ما

همکاری با ما

ارسال درخواست های همکاری

ادامه مطلب
سوابق کاری ما

سوابق

کاری اتحادیه

ادامه مطلب
تماس با ما

تماس با ما

راه های ارتباطی ما

ادامه مطلب

جهت عضویت در شبکه عاملیتهای کشوری

فقط کافیست فرم درخواست عاملیت خود را پر فرمایید

فرم درخواست عاملیت

سخن مدیر عامل

یکی از مدلهای خروج از بحران صنعت ملک در ایران شناخت و اعتماد به پورتال عاملیتهای کشوریست

دکتر خشایار باقرپور

سامانه عاملیت کشوری

اولین شبکه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ملکی در کشور

ورود به این بخش فقط مخصوص اعضا می باشد