وام ودیعه مسکن به بانکها رسید و شمارش معکوس گرفتن وام شروع شد. باید دید از این به بعد ، زمان و نحوه ارایه وام توسط بانکها چگونه خواهد بود؟
به گزارش اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،
اسامی افراد واجد شرایط وام ودیعه مسکن به شعب بانکها ارسال شده. حدود هزار و ۶۰۰ نفر از متقاضیان دریافت ودیعه مسکن می توانند از امروز با مراجعه به نزدیک ترین شعبه بانک منتخب خود تشکیل پرونده دهند.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد، افراد پس از انتخاب بانک خود در سامانه طرح اقدام ملی، و وارد شدن نام آنها در کارتابل بانک ها ، با مراجعه به بانک مورد نظر، تشکیل پرونده داده و ا طلاعات مورد نیاز بانک را ، با دقت تکمیل و تحویل بانک دهند. مدت زمان و روال انجام کارها مطابق مقررات بانک برای دریافت سایر تسهیلات است.
خانم اصلانی افزود، تعداد کسانی که اطلاعات خود را تکمیل کردند ۳۲۸ هزار نفر بودند که تاکنون ۷۰ هزار نفر از آنها پالایش شدند و بقیه نیز به مرور پالایش می شوند. تاکنون هزار و ۶۰۰ نفر به بانک ها معرفی شده اند. مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت:
یک میلیون و ۶۲۹ هزار نفر با کد ملی معتبر پیامک زده اند البته رقم پیامک های دریافت شده بیشتر است اما یا نامعتبر هستند و یا از یک کد ملی چند بار پیامک زده شده است.
وی افزود: وام ودیعه مسکن تامین اعتبار شده و مشکلی از نظر اعتباری نداریم.