سایه شوم ضمانت بر سر وام ودیعه مسکن
چک برگشتی اما، مانعی نیست.

وام گرفتن همواره مسیر پرپیچ و خم و پردردسری برای گیرندگان وام بوده ، اما مهمترین مانع ، پیدا کردن ضامن های واجد شرایط ، برای معرفی به بانکها است. حالا وعده وام ودیعه مسکن هم با اما و اگر مواجه است.

به گزارش اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران ، و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وزیر راه و مسکن و شهرسازی از ضرورت معرفی یک ضامن برای پرداخت وام ودیعه مسکن بالای ۳۰ میلیون تومان خبر داده . وی همچنین گفته که وامهای زیر ۳۰ میلیون تومان نیازی به ضامن ندارند .
باید دید با این مبالغ سرسام آور اجاره ها ، چند درصد درخواست وامها زیر ٣٠ میلیون خواهد بود؟

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نمایشگاه صنعت ساختمان ، با اشاره به اینکه تسهیلات به ۳۰۰۰متقاضی پرداخت شده است، در خصوص چرایی روند کند پرداخت ها، گفت: روند کند پرداخت وام ودیعه مسکن به این دلیل بوده که بانک‌ها ساز و کار لازم را نداشتند که بالاخره در ستاد ملی کرونا در این خصوص، تصمیم گیری شد.
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هفته پیش برای تسهیل در روند پرداخت تسهیلات ، مصوباتی داشتیم. و متقاضیانی که خواهان بازپرداخت ٣ ساله این تسهیلات هستند می توانند از این مصوبه استفاده کنند.
اسلامی افزود ، مصوبه به گونه ای تنظیم شده تا متقاضیان تنها اقساط کارمزد را پرداخت کنند. .
وی تصریح کرد ، شرایط به گونه ای تعریف شده که چنانچه متقاضیان، در کارنامه بانکی اشان ، چک برگشتی هم باشد، مشکلی برای دریافت وام نداشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی گفت، هم اکنون ۱۲ هزار و  ۵۰۰ نام کاربری  و پسورد طراحی شده و تمامی بانک های عامل  به سامانه متصل شده‌اند و سرعت پرداخت تسهیلات افزایش یافته است.
اسلامی گفته که با مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در حوزه اجاره ، از حدود ٩٠ درصد از اسباب کشی ها جلوگیری شده و مصوبه ها نقش موثری در ایجاد ثبات در بازار اجاره داشته اند.