رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان: ۶۰ درصد مهندسان یا بیکارند یا در اسنپ کار می‌کنند. با نگهداری ساختمان‌ها ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مهندسان ایجاد می شود.
به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران و به نقل از خبرگزاری تسنیم ، احمد خرم حدود ۱۰ ماه پس از ریاست بر سازمان نظام مهندسی، در اولین نشست خبری با محوریت اجرای مبحث ۲۲ مقررات ساختمان (نگهداری و تعمیر ساختمان) با تاکید بر اینکه کاری برای اعضای نظام مهندسی انجام نداده‌ایم، اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ۵۵۰ هزار عضو هستند که ۶۰ درصد از این تعداد یا در تخصص خود کار نمی‌کنند یا بیکار هستند و یا اسنپ کار می‌کنند.

ضرورت وحدت رویه و عزم جدی همگانی وزارت راه و شهرسازی با شهرداریها و نظام مهندسی
آقای خرم گفت باید فکری به حال مهندسان و بهره‌برداران ساختمان کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر فوق لیسانس معماری از دانشگاه شهید بهشتی در اسنپ کار می‌کند. این در حالی است که حوزه های بهره‌برداری،‌ نگهداری، بازسازی و نوسازی و مقاوم‌سازی ساختمان‌های بزرگ را رها کرده‌ایم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: متولی این بخش وزارت راه و شهرسازی و متصدی هم شهرداری‌ها هستند که اگر این دو هم عزم نشوند هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان این‌که متولی ساخت و سازها وزارت راه و متصدی نظام مهندسی ساختمان است، گفت: ما در نسل سوم ساخت و سازها هستیم و دنیا در نسل ششم. خیلی عقب هستیم، باید متولی و متصدی اراده و عزم واحدی داشته باشند.

تاکید بر توسعه صنعتی کردن ساخت و سازها و اعلام عقب ماندگی شدید در این حوزه
خرم تاکید کرد که باید ۴۰ درصد ساخت و سازها صنعتی باشد و اعلام کرد ، الان آمار صنعتی سازی ساختمان در کشور ۵ درصد است.
وی در ادامه ‌گفت: با توجه به استقبال وزارت راه به دنبال راه‌اندازی ستاد صنعتی‌سازی، هوشمندسازی و ساختمان‌های سبز هستیم.

۲۰۰ هزار اشتغال در گرو توجه به نگهداری و تعمیر ساختمانها
وی با بیان این‌که هم‌اکنون حدود ۱۰ میلیون واحد مسکونی در کشور داریم که نیازمند نگهداری هستند، اظهار کرد: این برنامه باعث اشتغالزایی ۲۰۰ هزار نفری می‌شود، قول می‌دهیم با تعریف فرصت‌های شغلی طی دو برنامه توسعه‌ای نرخ بیکاری مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی به صفر برسد